Metoda na przestronne i jasne pomieszczenia na poddaszu

Poddasze to obszar, który z reguły uważany jest za sferę rodzinną, osobistą – miejsce, gdzie jest cisza i spokój, gdzie nie przyjmuje się gości. Zazwyczaj ma pełnić funkcję oazy spokoju, relaksu i regeneracji. Dlatego jest to najczęściej przestrzeń przeznaczona na sypialnie i pokoje dla dzieci. W większych domach znajduje się tam również łazienka, a nawet wymarzona przez wiele kobiet garderoba. Należy zadbać o to, aby ta „prywatna przestrzeń” była dobrze wykorzystana, a przede wszystkim aby zapewniała komfort, relaks i dużo naturalnego światła. Taką sposobność zapewnią nam odpowiedniej wielkości specjalne okna poddaszowe. Warto dobrze zastanowić się i wyszukać najlepsze jakościowo okna, które zapewnią szczególną trwałość, wytrzymałość i bezpieczeństwo oraz odpowiednią izolację cieplną.

Sypialnia z oknami poddaszowymi

Sposób na jasną i ładną sypialnię na poddaszu.Sypialnia to bardzo prywatne i bezprecedensowe miejsce, które ma zapewnić nam intymność, wypoczynek, relaks i „naładować baterie” na cały dzień. To pomieszczenie w którym przede wszystkim odpoczywamy, dlatego ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości naturalnego światła. W zależności od kąta nachylenia poddasza oraz od wysokości pokoju należy dostosować odpowiednie okna.

My do sypialni polecamy okna drewniane, które otwierane są obrotowo. W przypadku pokoi niższych zalecamy uchylno-obrotowe. Zapewnią one nam idealne oświetlenie.
Jeżeli posiadasz dom w budownictwie energooszczędnym lub pasywnym, zaleca się wtedy zamontowanie specjalnych modeli, które są wyposażone w specjalne funkcje bardzo dobrej przenikalności ciepła.
Oczywiście do okien poddaszowych można również zamontować różnego rodzaju elementy dodatkowe, jak np. rolety.

Pokój dla dziecka a okna obrotowe

Urządzenie idealnie dostosowanego pokoju dziecięcego.Pokoje dla dzieci przy ich projektowaniu wymagają nieco większego poświęcenia czasu i spokojnego zastanowienia się na co możemy sobie pozwolić, aby zapewniały bezpieczeństwo naszych dzieci, a na co nie.

Dodatkowo muszą być one idealnie dopasowane do potrzeb dziecka, jak i wieku. Pierwszym ważnym aspektem oczywiście będzie dobre oświetlenie – tak jak w przypadku sypialni, pamiętając jednak cały czas o bezpieczeństwie naszej pociechy.

Idealne dla małych lub młodszych dzieci będą wtedy specjalne okna obrotowe, które w wyposażeniu mają dodatkową funkcję, zabezpieczającą prze niepożądanym otwarciem ich przez nasze dziecko. Jest to też idealna ochrona antywłamaniowa. W oknach tych przewidziano także takie sytuacje jak rozbicia, dlatego są wyposażone w laminowane szyby, które eliminują te zagrożenie.

Podsumowując można dodać, że w dzisiejszych czasach jest bardzo duży wybór okien o przeróżnych funkcjach i wyposażeniach, a także o oryginalnych i ponadczasowym designie, dlatego nie będziemy mieli problemu z dopasowaniem ich do swojego stylu życia oraz które zapewnią nam, że każdy pokój będzie wyjątkowy, a także bezpieczny i funkcjonalny.

Jedna odpowiedź do “Metoda na przestronne i jasne pomieszczenia na poddaszu”

  1. Dziękuję za artykuł. Właśnie zastanawiamy się jak rozwiązać kwestię poddasza w naszym domu, żeby było użytkowe a jednocześnie żeby dom zachował swoją formę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *