Jakie produkty możemy kupić w hurtowni BHP?

Na początku może wyjaśnię w kilku zdaniach co to jest BHP?

BHP to skrót od Bezpieczeństwo i higiena pracy – pod nazwą tą kryje się dwie dziedziny, pierwsza to kompleksowy zbiór zasad dotyczących bezpiecznego i higienicznego wykonywania pracy, druga – wiedza odpowiedzialna za kształtowanie właściwych warunków pracy.

W zakres BHP wchodzą takie zagadnienia z tematyki:

  • ergonomii,
  • ekonomiki pracy,
  • psychologi pracy,
  • medycyny pracy,
  • technicznego bezpieczeństwa,
  • i inne.

Z dokładniejszą definicją pojęcia BHP możecie zapoznać się tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezpiecze%C5%84stwo_i_higiena_pracy 

Mężczyzna w ubraniu i sprzęcie BHP podczas cięcia metaluBHP to bardzo ważna kwestia i nie należy jej zaniedbywać, nawet w „domowych warunkach”. Nie raz lubimy coś w domu samemu pomajsterkować lub przeprowadzić remont, nie myślimy wtedy nawet o podstawowej ochronie zdrowia i życia, a jak nie od dziś wiadomo – najwięcej wypadków zdarza się właśnie w domu.

Jak więc zadbać o bezpieczeństwo zarówno w firmie jak i w domu? Z pomocą przychodzą szkolenia BHP oraz hurtownie BHP, które oferują szeroki wachlarz produktów mających ochronić nasze zdrowie a nawet życie.

Znajomość BHP jest obowiązkowa w każdej firmie, a przestrzeganie zasad i przepisów BHP w polskich zakładach pracy nadzoruje Państwowa Inspekcja Pracy (PIP). O podstawowych wymaganiach z zakresu prawa pracy, które dotyczą obszaru BHP zawiera Dział X Kodeksu pracy.

Co możemy kupić w hurtowni BHP?

Należy zaznaczyć, że tak naprawdę większość hurtowni BHP jest dla każdego, nie musimy mieć założonej działalności gospodarczej, żeby móc skorzystać z ich oferty, którą stanowi szeroka gama różnego rodzaju artykułów BHP, specjalistycznych środków oraz sprzętu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, które są szczególnie wymagane w każdej firmie oraz kontrolowane przez PIP.

W związku z tym, jeżeli nie chcesz mieć problemów z Państwową Inspekcją Pracy w swojej firmie, koniecznie zadbaj nie tylko o odpowiednie artykuły BHP ale także o przeszkolenie swoich pracowników.

1. Sprzęt, odzież oraz inne artykuły BHP

W każdej hurtowni BHP znajdziesz chociaż podstawowe artykuły BHP, czyli odzież, obuwie, sprzęt odpowiedzialny za ochronę oczu, dróg oddechowych lub słychu.

Rękawice ochronne, robocze, spawalnicze, itd. w hurtowni BHP

Co więcej, do wyboru mamy różnego rodzaju artykuły dedykowane różnemu przeznaczeniu lub zastosowaniu do konkretnej pracy, np. rękawice spawalnicze – specjalne rękawice, które ochronią ręce spawacza przed poparzeniem, a przy tym zapewnią bardzo dobrą chwytliwość tak ważną w trakcie spawania.

Artykuły te są w szczególności niezbędne w tych firmach lub zakładach pracy, w których istnieje ryzyko wypadku, zatrucia, poparzenia lub innej ingerencji w zdrowie a nawet życie pracownika. W takich miejscach każda osoba mająca styczność z mniejszym lub większym zagrożeniem, musi być wyposażona w odzież oraz inne artykuły ochronne.

Najlepszym tego przykładem są chociażby te zakłady, które odpowiadają za produkcję substancji chemicznych. W takich miejscach, pracownicy muszą być wyposażeni nie tylko w specjalistyczną odzież oraz obuwie ochronne, ale także rękawice, maski ochraniające drogi oddechowe oraz okulary, które zabezpieczą pracownika przed oparami oraz innym działaniem żrących płynów i substancji.

Chemia – środki czystości

W lepiej wyposażonych hurtowniach BHP możemy natrafić także na środki chemiczne do użytku profesjonalnego. Są to środki czystości, które stosuje się w różnego rodzaju firmach oraz obiektach użytku publicznego, które charakteryzują się zwiększoną wydajnością oraz niższymi cenami produktów.

Co więcej, możemy także znaleźć tam również chemię gospodarczą dedykowaną gospodarstwom domowych, które mają za zadanie dbać o utrzymanie higieny. Te środki również charakteryzuje to że są wydajne i stosunkowo tanie, a ich szeroki wybór umożliwia dobranie środków do każdej powierzchni.

Sprzęt sprzątający

O tyle o ile w domu nie ma większego problemu z utrzymaniem czystości, w zakładach pracy jest już trochę inaczej, szczególnie w tych dużych zakładach produkcyjnych. W związku z tym producenci wyszli z ofertą specjalistycznych sprzętów sprzątających, które mają za zadanie znacznie ułatwić i usprawnić utrzymanie czystości i higieny nawet w bardzo dużych zakładach. Dlatego w hurtowni BHP znajdziemy różnego rodzaju osprzęt oraz profesjonalne zestawy sprzątające, min. odkurzacze-miotły, szorowarki, mopy i wiele innych urządzeń, które pozwolą na utrzymanie czystości, co wiąże się także ze spełnieniem wymogów zasad BHP postawionych przez PIP.

Jedna odpowiedź do “Jakie produkty możemy kupić w hurtowni BHP?”

  1. Uważam, że podstawową rzeczą, o której powinniśmy pomyśleć, są płyty poliwęglanowe. Prowadzę firmę deweloperską i mam nadzieję, że moi pracownicy będą zawsze w nie zaopatrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *