Budownictwo

Jakie produkty możemy kupić w hurtowni BHP?

Na początku może wyjaśnię w kilku zdaniach co to jest BHP? BHP to skrót od Bezpieczeństwo i higiena pracy – pod nazwą tą kryje się dwie dziedziny, pierwsza to kompleksowy zbiór zasad dotyczących bezpiecznego i higienicznego wykonywania pracy, druga – wiedza odpowiedzialna za kształtowanie właściwych warunków pracy. W zakres BHP wchodzą takie zagadnienia z tematyki:

Targi Warsaw Build 2014

Jesteś związany/a z branżą budowlaną? Jeżeli tak, to zachęcamy do udziału w targach Warsaw Build 2014, które odbędą się 18-20 września tego roku. Targi Warsaw Build 2014 to jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się w naszym kraju, związanych z branżą budowlaną. Targi te skierowane są dla wszystkich specjalistów, którzy związani są z budownictwem, a także

Jak zaoszczędzić budując dom? Mamy na to kilka sposobów!

Inwestycja jaką jest budowa domu nie należy do najmniejszych. Zazwyczaj przyszli inwestorzy szacują przybliżony koszt jego budowy, jednak nie zawsze są one nawet zbliżone do finalnej – rzeczywistej kwoty. Dlaczego tak jest? Ponieważ w trakcie prac budowlanych wychodzi jeszcze wiele „haczyków”, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, szczególnie, gdy nie jesteśmy doświadczeni w tej materii.

Materiały pokryciowe polecane na dach

Przymierzając się do budowy domu jednorodzinnego, jednym z najważniejszych kwestii jest wybór odpowiednich materiałów budowlanych, które oprócz profesjonalnego wykonawstwa są jednym z newralgicznych czynników, które zadecydują o ogólnym stanie i jakości domu, jego odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz inne – bardziej mechaniczne działania, a także decydujące o komforcie z jego użytkowania i bezpieczeństwie mieszkańców.

Jak zapobiec mostkom termicznym?

Mostek termiczny – definicja Mostek termiczny (cieplny) – to miejsce, które charakteryzuje się dużo wyższym wskaźnikiem przewodzenia ciepła, niż miejsca z nim sąsiadujące. W miejscu, w którym występuje mostek termiczny (cieplny) dochodzi do niekontrolowanej utraty ciepła z wewnątrz pomieszczenia oraz wychładzania punktowego przegrody. Może prowadzić to również do zawilgocenia wnętrz, w następstwie do wykwitu pleśni