Jakie produkty możemy kupić w hurtowni BHP?

Znak wymogu BHP przed placem budowy

Na początku może wyjaśnię w kilku zdaniach co to jest BHP?

BHP to skrót od Bezpieczeństwo i higiena pracy – pod nazwą tą kryje się dwie dziedziny, pierwsza to kompleksowy zbiór zasad dotyczących bezpiecznego i higienicznego wykonywania pracy, druga – wiedza odpowiedzialna za kształtowanie właściwych warunków pracy.

W zakres BHP wchodzą takie zagadnienia z tematyki:

 • ergonomii,
 • ekonomiki pracy,
 • psychologi pracy,
 • medycyny pracy,
 • technicznego bezpieczeństwa,
 • i inne.

Z dokładniejszą definicją pojęcia BHP możecie zapoznać się tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezpiecze%C5%84stwo_i_higiena_pracy 

Mężczyzna w ubraniu i sprzęcie BHP podczas cięcia metaluBHP to bardzo ważna kwestia i nie należy jej zaniedbywać, nawet w „domowych warunkach”. Nie raz lubimy coś w domu samemu pomajsterkować lub przeprowadzić remont, nie myślimy wtedy nawet o podstawowej ochronie zdrowia i życia, a jak nie od dziś wiadomo – najwięcej wypadków zdarza się właśnie w domu.

Jak więc zadbać o bezpieczeństwo zarówno w firmie jak i w domu? Z pomocą przychodzą szkolenia BHP oraz hurtownie BHP, które oferują szeroki wachlarz produktów mających ochronić nasze zdrowie a nawet życie.

Znajomość BHP jest obowiązkowa w każdej firmie, a przestrzeganie zasad i przepisów BHP w polskich zakładach pracy nadzoruje Państwowa Inspekcja Pracy (PIP). O podstawowych wymaganiach z zakresu prawa pracy, które dotyczą obszaru BHP zawiera Dział X Kodeksu pracy.

Co możemy kupić w hurtowni BHP?

Należy zaznaczyć, że tak naprawdę większość hurtowni BHP jest dla każdego, nie musimy mieć założonej działalności gospodarczej, żeby móc skorzystać z ich oferty, którą stanowi szeroka gama różnego rodzaju artykułów BHP, specjalistycznych środków oraz sprzętu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, które są szczególnie wymagane w każdej firmie oraz kontrolowane przez PIP.

W związku z tym, jeżeli nie chcesz mieć problemów z Państwową Inspekcją Pracy w swojej firmie, koniecznie zadbaj nie tylko o odpowiednie artykuły BHP ale także o przeszkolenie swoich pracowników.

1. Sprzęt, odzież oraz inne artykuły BHP

W każdej hurtowni BHP znajdziesz chociaż podstawowe artykuły BHP, czyli odzież, obuwie, sprzęt odpowiedzialny za ochronę oczu, dróg oddechowych lub słychu.

Rękawice ochronne, robocze, spawalnicze, itd. w hurtowni BHP

Co więcej, do wyboru mamy różnego rodzaju artykuły dedykowane różnemu przeznaczeniu lub zastosowaniu do konkretnej pracy, np. rękawice spawalnicze – specjalne rękawice, które ochronią ręce spawacza przed poparzeniem, a przy tym zapewnią bardzo dobrą chwytliwość tak ważną w trakcie spawania.

Artykuły te są w szczególności niezbędne w tych firmach lub zakładach pracy, w których istnieje ryzyko wypadku, zatrucia, poparzenia lub innej ingerencji w zdrowie a nawet życie pracownika. W takich miejscach każda osoba mająca styczność z mniejszym lub większym zagrożeniem, musi być wyposażona w odzież oraz inne artykuły ochronne.

Najlepszym tego przykładem są chociażby te zakłady, które odpowiadają za produkcję substancji chemicznych. W takich miejscach, pracownicy muszą być wyposażeni nie tylko w specjalistyczną odzież oraz obuwie ochronne, ale także rękawice, maski ochraniające drogi oddechowe oraz okulary, które zabezpieczą pracownika przed oparami oraz innym działaniem żrących płynów i substancji.

Chemia – środki czystości

W lepiej wyposażonych hurtowniach BHP możemy natrafić także na środki chemiczne do użytku profesjonalnego. Są to środki czystości, które stosuje się w różnego rodzaju firmach oraz obiektach użytku publicznego, które charakteryzują się zwiększoną wydajnością oraz niższymi cenami produktów.

Co więcej, możemy także znaleźć tam również chemię gospodarczą dedykowaną gospodarstwom domowych, które mają za zadanie dbać o utrzymanie higieny. Te środki również charakteryzuje to że są wydajne i stosunkowo tanie, a ich szeroki wybór umożliwia dobranie środków do każdej powierzchni.

Sprzęt sprzątający

O tyle o ile w domu nie ma większego problemu z utrzymaniem czystości, w zakładach pracy jest już trochę inaczej, szczególnie w tych dużych zakładach produkcyjnych. W związku z tym producenci wyszli z ofertą specjalistycznych sprzętów sprzątających, które mają za zadanie znacznie ułatwić i usprawnić utrzymanie czystości i higieny nawet w bardzo dużych zakładach. Dlatego w hurtowni BHP znajdziemy różnego rodzaju osprzęt oraz profesjonalne zestawy sprzątające, min. odkurzacze-miotły, szorowarki, mopy i wiele innych urządzeń, które pozwolą na utrzymanie czystości, co wiąże się także ze spełnieniem wymogów zasad BHP postawionych przez PIP.

Targi Warsaw Build 2014

Główne logo tegorocznych targów budownictwa - Warsaw Build 2014

Jesteś związany/a z branżą budowlaną? Jeżeli tak, to zachęcamy do udziału w targach Warsaw Build 2014, które odbędą się 18-20 września tego roku. Targi Warsaw Build 2014 to jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się w naszym kraju, związanych z branżą budowlaną.

Targi te skierowane są dla wszystkich specjalistów, którzy związani są z budownictwem, a także dla tych, którzy po prostu interesują się tą tematyką. W szczególności poruszone tematy zaciekawią projektantów wnętrz, architektów, deweloperów, inwestorów oraz wykonawców i inżynierów.

Co znajdziemy w programie targów Warsaw Build 2014?

Główne logo tegorocznych targów budownictwa - Warsaw Build 2014Z podanych informacji wynika, że na targach oprócz typowych prezentacji zagadnień prelegentów, będą również odbywać się różnego rodzaju panele, dyskusje oraz konferencje związane m.in. z tematyką budownictwa energooszczędnego!

Pierwszego dnia targów, tj. 18 września – kluczowym wydarzeniem ma być otwarcie panelu „Nowa Urbanistyka po polsku”. Panel ten głównie skierowany jest do ekspertów z obszaru urbanistyki, ale także architektów oraz deweloperów. Dyskusja ta ma w znaczącym stopniu odnosić się do tematyki  – Jak można zminimalizować w miastach ruch samochodowy, zwiększając tym samym ruch pieszy oraz rowerowy.

Z kolei najważniejszym wydarzeniem drugiego dnia targów Warsaw Build 2014, tj. 19 września ma być konferencja, której tematyką zainteresowani będą wszyscy związani lub po prostu interesujący się budownictwem w systemie energooszczędnym. Temat tej konferencji brzmi: „Efektywność energetyczna w budownictwie – wyzwania i szanse dla Polski”. Założeniem tego wystąpienia ma być także umożliwienie firmom działających w branży budowlanej nawiązanie dogodnych stosunków biznesowych – ma dać możliwość zaprezentowania usług oraz oferty produktowej. Ponadto będziemy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami oraz najskuteczniejszymi rozwiązaniami stosowanymi w energooszczędnymi budownictwie.  Konferencja ta ma również udostępnić możliwość podjęcia współpracy pomiędzy podmiotami, które będą brały udział w omawianej konferencji.


Szukasz energooszczędnego oraz skutecznego rozwiązania izolacyjnego? Pomyśl o zimie już teraz – obniż rachunki za ogrzewanie zimą! Ocieplanie poddaszy, dachów i innych elementów domu pianką to najbardziej efektowne i dożywotnie rozwiązanie!

Dowiedz się więcej!


Oprócz tego na targach ma mieć miejsce również ekspozycja „Nowoczesna Łazienka”, która będzie wynikiem Mazowieckich Zawodów Płytkarzy. W planie przewidywane jest także otwarcie specjalnych konsultacyjnych punktów przez Agencję Rozwoju Mazowsza oraz przez Zrzeszenie Montażystów Stolarki.

To tylko kilka nielicznych atrakcji, które będą miały miejsce na tegorocznych Targach Warsaw Build 2014.

Pragniemy zaznaczyć, że Targi Warsaw Build 2014 to wydarzenie, które skierowane jest głównie dla specjalistów działających w branży budowlanej, ale nie tylko!! Ostatni dzień targów, tj. 20 września jest dedykowany wszystkim tym, którzy po prostu interesują się budownictwem, architekturą, wystrojem wnętrz, a także designem.

Więcej informacji o Targach Warsaw Build 2014 znajdziecie na głównej stronie: www.warsawbuild.pl/targi/. Ze swojej strony zachęcamy do udziału, z pewnością warto uczestniczyć w tak interesującym i ważnym wydarzeniu.

Jak zaoszczędzić budując dom? Mamy na to kilka sposobów!

Dom postawiony na pieniądzach

Inwestycja jaką jest budowa domu nie należy do najmniejszych. Zazwyczaj przyszli inwestorzy szacują przybliżony koszt jego budowy, jednak nie zawsze są one nawet zbliżone do finalnej – rzeczywistej kwoty. Dlaczego tak jest? Ponieważ w trakcie prac budowlanych wychodzi jeszcze wiele „haczyków”, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, szczególnie, gdy nie jesteśmy doświadczeni w tej materii.
Poza tym budowa domu to dłuższa inwestycja, dlatego w przedziale tego czasu wiele może się zmienić – nasze potrzeby/upodobania, koszty usług, koszty materiałów, itp.

Każdy kto buduje – bądź wybudował swój dom – mógł przekonać się na własnej skórze o tym, jak pełna wyzwań i kosztów jest droga idąca do zamieszkania we własnym domu.
Jednak, jak w każdym przypadku – i w tym, można zaoszczędzić! Wystarczy podejść do tego rozsądnie, ekonomicznie, by nie ładować się w dodatkowe koszty! Zobacz jak tego uniknąć… Czytaj dalej „Jak zaoszczędzić budując dom? Mamy na to kilka sposobów!”

Materiały pokryciowe polecane na dach

Pokrycie dachu - wybór najlepszego materiału na dach

Przymierzając się do budowy domu jednorodzinnego, jednym z najważniejszych kwestii jest wybór odpowiednich materiałów budowlanych, które oprócz profesjonalnego wykonawstwa są jednym z newralgicznych czynników, które zadecydują o ogólnym stanie i jakości domu, jego odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz inne – bardziej mechaniczne działania, a także decydujące o komforcie z jego użytkowania i bezpieczeństwie mieszkańców.

Czym kierować się podczas wyboru pokrycia dachowego?

Pokrycie dachu - wybór najlepszego materiału na dach
Pokrycie dachu to kosztowna inwestycja. Dlatego warto wybrać dobry materiał, który posłuży nam na długie lata!

Przy wyborze odpowiednich materiałów budowlanych, niezbędnych podczas budowy domu możemy kierować się różnymi kategoriami. Jedni patrzą na ceny i wybierają te materiały, które są najtańsze – niekoniecznie zwracając uwagę na gorszą jakość materiału, inni z kolei patrzą w pierwszej kolejności na jakość materiału i są otwarci na zapłatę wyższej ceny, lecz mając na uwadze to, że dom będzie wykonany z trwalszych materiałów budowlanych, co patrząc przez pryzmat czasu – uchroni ich przed poprawkami oraz konieczną renowacją dachu.

Oczywiście należy wziąć pod uwagę to, że nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości. W wielu przypadkach płaci się też za firmę, a nie tylko jakość materiału, więc przy ich wyborze dobrze kierować się szczególnie opinią fachowców, przez ręce których przeszło wiele materiałów i są w stanie wytypować te najlepsze, nie patrząc na cenę tylko właściwości materiału.

Dzisiaj poruszymy temat materiałów budowlanych z grupy pokryć dachowych. Mamy do wyboru różne pokrycia dachowe, do tych najbardziej popularnych zaliczamy: blachy dachówkowe, blachy falowane, dachówki ceramiczne oraz gonty, które coraz to bardziej zyskują większe grono zwolenników. Porównajmy zatem dwa najczęściej wyszukiwane pokrycia dachowe do których należy dachówka oraz gont.

Dachówka vs Gont – wady i zalety popularnych pokryć dachowych

Jak to mówią – ile ludzi, tyle gustów. I podczas wyboru pokryć dachowych jest ten sam problem. Każde rozwiązanie ma swoich zarówno zwolenników, jak i przeciwników.
Przykładowo: Ci co kupują blachę dachówkową – będą twierdzić, że dachówka jest dużo droższa, w dodatku jesteśmy wtedy zmuszeni zrobić solidniejszą konstrukcję dachu, co jakby nie było również wiąże się z kosztami. Z kolei decydując się na gont – musimy zadekować całą powierzchnię dachu, co również przyczynia się do poniesienia dodatkowych kosztów. Z kolei osoby, które zdecydowały się na pokrycie dachu gontem – twierdzą, że blacha dachówkowa gromadzi dużo więcej odpadów, a sama trwałość farby pokrywającej blachę jest również niezadowalająca, czego konsekwencją są liczne odpryski.

Izolacja dachu wełną mineralną
Izolacja dachu to bardzo istotna kwestia, niezależnie od rodzaju wybranego pokrycia dachu! Dzięki niej dużo zyskasz i oszczędzisz, nie będziesz także narażony na wymianę dachu lub renowację, którą może spowodować wilgoć oraz pleśń.

Kwestią o którą należy zadbać bez względu na to, na które pokrycie dachowe się zdecydujemy to porządne uszczelnienie – izolacja dachu. Jest to strategiczna, najważniejsza kwestia, której pominąć nie polecamy! Pozwoli nam to uniknąć nie tylko dużych strat ciepła z domu, których konsekwencją są wyższe rachunki za ogrzewanie, ale także klimatyzowanie pomieszczeń latem. Odpowiada za to także wyciszenie, czyli izolacja akustyczna oraz możliwość zawilgocenia i wykwitu grzybów oraz pleśni. Na naszym blogu znajdziesz wiele artykułów poświęconych tej tematyce. My rekomendujemy wykonanie izolacji oraz ocieplenia dachu metodą natrysku piany poliuretanowej. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj: http://agmainvest.pl/ocieplanie-dachow-i-poddaszy/18

Więc tak jak wspomnieliśmy, nie ma materiału idealnego – jak się chce, to na każdy znajdzie się jakiś „haczyk”. Zresztą większość ludzi ma to do siebie, że zawsze będą chwalić materiał, technikę lub rozwiązanie, które sami zastosowali, twierdząc że to najlepszy wybór. Jak wygląda kwestia finansowa tych pokryć dachowych?

Dachówka vs Gont – cena, koszty montażu

Ciężko podać dokładne informacje, który z tych pokryć dachowych bardziej będzie opłacalny i wydajniejszy, ponieważ zależy to od wielu indywidualnych czynników, jednak w przybliżeniu to właśnie dachówka wyjdzie nas drożej. Jednak zauważmy, że jest to materiał pokryciowy bardzo trwały i odporny. Biorąc to pod uwagę, możemy wierzyć w przysłowie – raz zainwestowane pieniądze nie generują późniejszych wydatków.
Ciężko więc jednoznacznie stwierdzić, który z materiałów budowlanych jest najlepszy, a zarazem najbardziej opłacalna inwestycja. Warto tutaj bardziej zainteresować się tym po określeniu takich czynników jak: rodzaj budynku do którego wybieramy pokrycie dachowe, rodzaj – format przyszłego dachu, miejsce w którym stoi budynek, a także swoje możliwości finansowe.

My ze swojej strony możemy dodać, że warto myśleć przyszłościowo i sugerować się nie tylko wstępną, początkową okazyjną ceną zakupu pokrycia dachowego i montażu, tylko jego trwałością i właściwościom na dłuższą metę. Nie sztuka kupić tani materiał, wykonać dach po kosztach, jak za chwilę będziemy musieli ładować się w czasami dużo większe koszty jego renowacji, czy też wymiany niż od razu wykonanie go od początku jak należy.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszym poprzednim artykule, w którym również była poruszana kwestia pokryć dachowych w przypadku poddaszy użytkowych. Czytaj więcej w: „Pokrycie dachu nad poddaszem użytkowym”.

Jak zapobiec mostkom termicznym?

Dom pod lupom - szukanie mostków termicznych

Mostek termiczny – definicja

Dom pod lupom - szukanie mostków termicznych
Sprawdź, gdzie najczęściej występują mostki termiczne odpowiadające za największe straty ciepłego powietrza w Twoim domu.

Mostek termiczny (cieplny) – to miejsce, które charakteryzuje się dużo wyższym wskaźnikiem przewodzenia ciepła, niż miejsca z nim sąsiadujące. W miejscu, w którym występuje mostek termiczny (cieplny) dochodzi do niekontrolowanej utraty ciepła z wewnątrz pomieszczenia oraz wychładzania punktowego przegrody. Może prowadzić to również do zawilgocenia wnętrz, w następstwie do wykwitu pleśni i grzybów, a nawet do możliwości poważnych uszkodzeń niektórych elementów budynku.

Gdzie najczęściej występują mostki termiczne?

Miejsca, które najbardziej narażone są na występowanie mostków termicznych to przede wszystkim:

 • miejsca przytwierdzenia okien,
 • nadproża,
 • wieńce (m.in. stropu nad piwnicą),
 • ściany piwnic,
 • łączenia ścian zewnętrznych z dachem budynku,
 • łączenia stropu z balkonem.

Jakie są przyczyny powstawania mostków termicznych?

Mostki termiczne przede wszystkim występują, gdy zostanie źle wykonana (lub zaprojektowana) izolacja termiczna, np. w przypadku, gdy zaaplikuje się za małą grubość materiału izolacyjnego lub zostanie naruszona jej ciągłość.

Materiał izolacyjny, który nie powoduje mostków termicznych? Czytaj więcej na:  www.agmainvest.pl

Przyczyną powstania mostków termicznych mogą być także różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Jak zapobiec mostkom termicznym?

Mostkom termicznym można zapobiec stosując się do poniższych zaleceń:

 • Prawidłowo wykonany montaż okien z naciskiem na dokładnie wykonaną obróbkę wokół okna.
 • Profesjonalnie wykonana obróbka płyt balkonowych.
 • Bardzo dokładne oraz precyzyjnie wykonanie mocowań termoizolacyjnych płyt – szczelne wypełnienie pianką (nisko rozprężoną) ubytków.
 • Zwrócenie uwagi na sposób łączenia połaci dachu ze ścianą zewnętrzną – bardzo ważne, by zachować tutaj ciągłość warstwy termoizolacyjnej.
 • Ocieplanie materiałem termoizolacyjnym o niskiej nasiąkliwości cokołów oraz ścian fundamentowych od miejsca w którym znajduje się ocieplenie właściwe, do ławy fundamentalnej.
 • Właściwe zamocowanie na ocieplonej elewacji budynku dodatkowych elementów, wykorzystując do tego specjalne do mocowania elementy.
 • Należy zwrócić uwagę na wzmocnienie ocieplenia wszelkich zamocowań (markiz, balustrad, zadaszeń, itd.) za pomocą specjalnych – termoizolacyjnych wkładek, które posiadają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.
 • Zadbanie o ochronę miejsc poddanych mechanicznemu mocowaniu płyt termoizolacyjnych, poprzez wykorzystanie specjalnie przeznaczonych do tego celu łączników o specjalnej budowie, która gwarantuje utrudnienie ucieczki ciepła (potocznie nazywane „termo-dyble”).

termowizja - obraz z kamery domu jednorodzinnegoJak wykryć mostki termiczne w budynku już istniejącym?

Zarówno mostki termiczne, jak i przyczynę ich powstania możemy wykryć za pomocą termografii, o której możecie przeczytać tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Termografia.

Uwaga! Gwarancję sukcesu otrzymamy, gdy wykażemy się sumienną kontrolą i nadzorem na każdym etapie budowy izolacji termicznej nawet, gdy zlecamy pracę profesjonalnej firmie.