Izolacje

Wilgoć na poddaszu – 3 główne przyczyny powstawania wilgoci na poddaszu.

Wilgoć na poddaszu, a co z tym się wiąże – wykwit grzybów i pleśni to często spotykany widok, szczególnie w domach jednorodzinnych. Jak zapobiec powstawaniu wilgoci? Poznaj 3 główne przyczyny powstawania wilgoci na poddaszu.

Jakie pokrycie dachu nad poddaszem użytkowym?

W obecnych czasach bardzo często spotykamy się z sytuacją zagospodarowania poddasza pod cele użytkowe. Szczególnie zjawisko to możemy zaobserwować w nowo powstających domach. Należy jednak liczyć się z tym, że wykorzystanie poddasza pod cele użytkowe wiąże się z pewnymi zasadami, które oczywiście niejako wpływają na wyższe koszty budowy lub modernizacji budynku. Jakie to zasady oraz

Ocieplanie domów pianką poliuretanową

Obecnie ocieplić dom możemy różnymi metodami, wykorzystując do tego celu różne materiały izolacyjne. Do najczęściej używanych materiałów izolacyjnych zalicza się styropian, wełna mineralna oraz zyskująca coraz to więcej zwolenników – pianka poliuretanowa.

Jak optymalnie dobrać szkło w oknach?

Czy kupując okna zastanawiałeś/aś się kiedyś jakie szkło zostało w nich zastosowane? Niekoniecznie? A to bardzo duży i niestety powszechny błąd podczas wyboru nowych okien! Dlaczego zatem warto zwrócić szczególną uwagę na tę – z pozoru wydającą się – mało istotną część okna? Ponieważ to w szczególności od rodzaju szkła zależą właściwości jakie posiada okno.

Termoizolacja styropianem

Obecnie do wykonania izolacji dachów przeważnie wykorzystuje się wełnę mineralną, która naturalnie posiada wiele zalet, jednakże nie można zapomnieć o styropianie, który przez wiele lat cieszył się ogromnym zainteresowaniem.