Okna tłumiące hałas i dźwięki

Aktualnie na rynku jest bardzo dużo firm zajmujących się produkcją okien, które przebijają się przez siebie proponując coraz to nowsze technologie, konstrukcję, a także funkcjonalności okien.
Coraz częściej duży nacisk kładzie się na funkcję ograniczania przedostawania się dźwięków i różnego rodzaju innych hałasów do wewnątrz pomieszczenia, jak i na izolacyjność, aby redukować starty uciekającego ciepła z domu. Są to chyba jedne z najbardziej cenionych funkcji okien, które wymagają i cenią sobie klienci.

W jakim przypadku decydować się na zakup okien redukujących hałas?

Uchylone okno

W szczególności okna takie zyskały na popularności w pomieszczeniach, gdzie natężenie niechcianych i uciążliwych dźwięków jest największe, mianowicie: bloki i domy ulokowane blisko dróg, szczególnie tych głównych, w fabrykach, biurach, warsztatach oraz innych instytucjach społecznych.

Zaobserwowano, że takie okna w nawet dużym stopniu blokują przedostawanie się hałasu z zewnątrz, oczywiście, gdy są zamknięte. Niestety, często są one trochę droższe od tych, które nie posiadają tych funkcji, dlatego warto tak naprawdę się zastanowić, czy potrzebujemy, aby nasze okna były wyposażone w funkcję tłumienia hałasu.

Oczywiście jest to korzystne dla naszego zdrowia, gdyż nie od dziś wiadomo, że przebywanie w hałaśliwych miejscach jest bardzo szkodliwe dla słuchu, natomiast jeżeli mieszkasz w cichej okolicy, z dala od hałaśliwej drogi, z pewnością wystarczą Ci standardowe funkcje, a dodatkowy koszt, który trzeba byłoby wydać na funkcję redukowania hałasu, możesz przeznaczyć np. na dodatkowe systemy antywłamaniowe.

Jedna odpowiedź do “Okna tłumiące hałas i dźwięki”

  1. Dobre podsumowanie! Wybór idealnych okien jest bardzo trudny dla potencjalnego Kowalskiego, który zupełnie nie jest zorientowany w branży stolarki okiennej. W związku z tym zazwyczaj musimy zdać się na osoby pracujące w firmach oferujących okna. Dlatego kierujmy się do profesjonalistów, którzy zapoznają się z naszą sytuacją i doradzą jakie okna będą najlepsze dla nas, nie tylko pod kątem finansowym, ale przede wszystkim okolicy w której mieszkamy, od której strony pod kątem geograficznym wymieniamy okna, czy mieszkamy w domku jednorodzinnym, czy może typowym bloku mieszkalnym oraz wiele, wiele więcej czynników, które mają ogromny wpływ na to, czy i jakie okna potrzebujemy, by wykazywały się jak największą energooszczędnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *