Okna tłumiące hałas i dźwięki

Aktualnie na rynku jest bardzo dużo firm zajmujących się produkcją okien, które przebijają się przez siebie proponując coraz to nowsze technologie, konstrukcję, a także funkcjonalności okien.
Coraz częściej duży nacisk kładzie się na funkcję ograniczania przedostawania się dźwięków i różnego rodzaju innych hałasów do wewnątrz pomieszczenia, jak i na izolacyjność, aby redukować starty uciekającego ciepła z domu. Są to chyba jedne z najbardziej cenionych funkcji okien, które wymagają i cenią sobie klienci.

W jakim przypadku decydować się na zakup okien redukujących hałas?

Uchylone okno

W szczególności okna takie zyskały na popularności w pomieszczeniach, gdzie natężenie niechcianych i uciążliwych dźwięków jest największe, mianowicie: bloki i domy ulokowane blisko dróg, szczególnie tych głównych, w fabrykach, biurach, warsztatach oraz innych instytucjach społecznych.

Zaobserwowano, że takie okna w nawet dużym stopniu blokują przedostawanie się hałasu z zewnątrz, oczywiście, gdy są zamknięte. Niestety, często są one trochę droższe od tych, które nie posiadają tych funkcji, dlatego warto tak naprawdę się zastanowić, czy potrzebujemy, aby nasze okna były wyposażone w funkcję tłumienia hałasu.

Oczywiście jest to korzystne dla naszego zdrowia, gdyż nie od dziś wiadomo, że przebywanie w hałaśliwych miejscach jest bardzo szkodliwe dla słuchu, natomiast jeżeli mieszkasz w cichej okolicy, z dala od hałaśliwej drogi, z pewnością wystarczą Ci standardowe funkcje, a dodatkowy koszt, który trzeba byłoby wydać na funkcję redukowania hałasu, możesz przeznaczyć np. na dodatkowe systemy antywłamaniowe.

Komentarz

  1. Przez MSokna

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code