Narzędzia elektryczne – kupować czy może lepiej wypożyczać?

Nie raz pewnie będziesz potrzebował narzędzi elektrycznych do wykonania określonych prac budowlanych bądź remontowych w domu lub w mieszkaniu. Tylko teraz pytanie: kupować, czy nie kupować? Biorąc także pod uwagę to, że dobre jakościowo rzeczy są zazwyczaj drogie. Co w przypadku, kiedy potrzebujemy coś na „jeden raz”?

Otóż czasami warto mieć pewien zestaw narzędzi zawsze pod ręką, szczególnie jak zamierzamy się budować, warto już wcześniej kompletować narzędzia, gdyż z pewnością nie raz będą nam jeszcze potrzebne. Nawet wtedy, gdy budowa i wykończenie domu będzie już zakończone, w domu zawsze znajdzie się coś do naprawy czy remontu, dlatego czasami wygodniejsze i bardziej opłacalne jest posiadanie własnych elektronarzędzi.

Elektronarzędzia – kupować, czy skorzystać z wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Jeżeli mimo wszystko Twój budżet lub potrzeba wykorzystania danego narzędzia w późniejszym czasie nie będzie na pewno konieczna – lepiej nie wpędzać się w dodatkowe koszty i skorzystać z wypożyczalni sprzętu budowlanego. Po wpłaceniu określonej kaucji możemy wypożyczyć dowolny sprzęt na okres tylu dni, na ile będzie nam on potrzebny.

Materiały ścierne - Hurtownia STALTECH
STALTECH – Profesjonalne zaopatrzenie przemysłu w materiały ścierne i nie tylko. Atrakcyjne ceny, szeroki wybór i szybka dostawa, wejdź i zobacz!

Korzystając z oferty wypożyczalni musimy się jednak nastawić na to, że bierzemy odpowiedzialność za te narzędzia, a ich stan techniczny nie może odbiegać od tego, w jakim go wypożyczyliśmy. W innym przypadku pewnie będziemy musieli zapłacić karę. Warto się też dowiedzieć jak to dokładnie wygląda w firmie od której wypożyczamy, żeby potem nie było nieprzyjemności. Trzeba się nastawić również na to, że narzędzia z wypożyczalni są w większości przypadku bardzo wyeksploatowane.

Kiedy będą potrzebne elektronarzędzia?

  • przy wznoszeniu ścian,
  • przy budowie więźby dachowej,
  • przy ocieplaniu domu (ocieplanie dachów, poddaszy, stropów, itp.),
  • przy pracach instalacyjnych,
  • przy pracach wykończeniowych,
  • przy urządzaniu wnętrz,
  • przy pracach w ogrodzie,
  • przy wszelkiego rodzaju naprawach oraz remontach.

Rodzaje elektronarzędzi:

  • Sieciowe

Te narzędzia, które mogą Ci się jeszcze przydać, np. podczas remontu lepiej kupić niż wypożyczać.

Narzędzia sieciowe koniecznie trzeba podłączać do prądu. Posiadają one zwykle lepsze parametry niż te zawierające akumulator. W standardzie sprzedawane są z 1,5 lub 4-metrowym kablem. Są też takie, które mają odczepiane przewody i można je w mgnieniu oka zmieniać podłączając wówczas do jednego przewodu, nie plątając się tym samym z kilkoma kablami. Minusem jest tutaj, że są mniej bezpieczne w porównaniu do akumulatorowych. Otóż jest ryzyko przecięcia kabla zasilającego w przypadku elektronarzędzi przeznaczonych do cięcia.

  • Z akumulatorem

Narzędzia posiadające niezależne źródło zasilania. Wadą w porównaniu do narzędzi sieciowych jest to, że mają mniejszą moc, co skutkuje wolniejszą pracą oraz tym, że pozwalają na pracę do tego czasu, aż akumulator się nie rozładuje. W tym przypadku trzeba narzędzie podłączyć i naładować, żeby można było dokończyć pracę. Natomiast ich atutem względem sieciowych narzędzi jest to, że nadają się do pracy w trudno dostępnych miejscach i tam gdzie nie ma gniazd z prądem lub są one bardzo oddalone. Wygodą jest również to, że nie ma plątaniny z kablami, co nie raz w trudnych warunkach jest koszmarem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *