Kostka brukowa. Nawierzchnia idealna?

Wśród wszystkich dostępnych i powszechnie wykorzystywanych materiałów nawierzchniowych – kostka brukowa znajduje się najwyżej na liście najchętniej kupowanych i wykorzystywanych, nie tylko w ogrodach! Czym zyskała sobie taką popularność?

Zalety kostki brukowej

Wybrukowana alejka - kostka brukowa oraz wykonanie nawierzchni - www.zrb-bruki.pl
Kostka brukowa oraz realizacja nawierzchni brukarskiej – Zakład Robót Brukarskich Leszek Krasnodębski:
www.zrb-bruki.pl

Kostka brukowa oferuje nam ogromne możliwości aranżacji nawierzchni. Występuje w wielu postaciach, formach, strukturach i kolorach. Może być zupełnie gładka – klasyczna, jak i imitująca formę skalną – dlatego znajduje zastosowanie zarówno w architekturze tradycyjnej, jak i nowoczesnej.

Dzięki niej, możemy zafundować sobie niepowtarzalną powierzchnię podjazdu, terenu wokół posesji, alejki ogrodowej, tarasu, skweru. Używana jest także w miejscach publicznych, gdzie wykorzystuje się ją do wybrukowania ulic, chodników, parkingów oraz różnego rodzaju placów.

Kostka brukowa świetnie komponuje się z naturą, dlatego tak chętnie wykorzystujemy ją w ogrodach do tworzenia małej architektury. Dostępna jest bogata propozycja wersji nie tylko kolorystycznej, ale także duży wybór kształtów, form i struktur, które świetnie podkreślają i wykańczają każdą stylistykę ogrodów, zarówno w stylu nowoczesnym, jak i rustykalnym lub tradycyjnym. Z pewnością każdy znajdzie opcję idealną do swoich preferencji oraz charakteru architektury.

Popularnością cieszą się również materiały skalne takie jak kamienne posadzki z bazaltów i granitów oraz trawertyny, wapienie, łupki i piaskowce. Oprócz zalet typowo wizualnych, kostka zawdzięcza swoją popularność także ze względu na swoją solidność i wytrzymałość nawet w ciężkich warunkach, a także związaną z tym użyteczność i komfort użytkowania.

Dzięki kostce uzyskujemy bardzo jednolitą oraz spójną nawierzchnię o naprawdę minimalnym stopniu nasiąkliwości. Ta właściwość kostki ma duże znaczenie, ponieważ zapewnia dzięki temu większą odporność na działanie niskich temperatur, które niestety w naszym kraju i klimacie są bardzo powszechną przypadłością.

Jak już wspomnieliśmy kostka brukowa na szycie swoich zalet spokojnie może wymienić solidność – jest naprawdę odporna na znaczne jednostkowe naciski. Do jej zalet z powodzeniem również możemy zaliczyć to, że jej wymiary umożliwiają w dosyć szybkim czasie, precyzyjnie ułożyć nawierzchnię.

4 odpowiedzi na “Kostka brukowa. Nawierzchnia idealna?”

  1. Kostka brukowa wygląda bardzo estetycznie i można ją dopasować do otoczenia. Nie należy zapominać jednak, że wymaga ona specjalistycznej konserwacji i czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *