Hale namiotowe i magazynowe alternatywą murowanego magazynu?

Zaczynając budowę należałoby także zwrócić uwagę na to, aby mieć na terenie budowy jakiś składzik lub magazyn na narzędzia i maszyny budowlane. Dlaczego? Ponieważ ciężko jest zabezpieczyć teren tak, aby osoby trzecie nie miały możliwości wstępu i aby rzeczy pozostawione na terenie budowy były zabezpieczone przez kradzieżą. Odrzucam tutaj wizję, aby za każdym razem wszystko pakować i wywozić, bo jest to proces czasami niemożliwy, pracochłonny i czasochłonny albo bardzo kosztowny.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wynajem hal magazynowych o specjalnej budowie i konstrukcji, które idealnie nadają się jako magazyn i uniemożliwiają dostęp do nich osobom niepowołanym. Nieco tańszym odpowiednikiem są hale namiotowe, lecz bardziej będą użyteczne pod kątem schronienia narzędzi i maszyn budowlanych przed deszczem lub innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, niż przed kradzieżą.

Zalety wynajmu hal magazynowych lub/i namiotowych:

  • Ich budowa modułowa pozwala przyjmować różne rozmiary, a nawet kształty, dlatego można je idealnie dostosować do terenu, aby nie zajmowały za dużo miejsca na placu budowy bądź przystosować ich gabaryty do urządzeń, maszyn i narzędzi, które chcemy w nich przechowywać.
  • Takie hale, dzięki swojej lekkiej konstrukcji i łatwości montażu oraz demontażu można przenosić w dowolne miejsce. Niech nie będzie tutaj mylnym wrażeniem, że lekkość konstrukcji wiąże się z tym, że nie są one wytrzymałe. Ich budowa jest bardzo stabilna i solidna oraz odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego o ich wytrzymałość nie musimy się martwić :)
  • Walorem jest też fakt, że nie musimy ponosić koszty zakupu takiej hali, gdyż firmy je produkujące, oprócz sprzedaży umożliwiają także wynajem hal na krótki jak i długi okres czasu, co z pewnością pod kontem finansowym jest o wiele bardziej opłacalne niż jej zakup – tym bardziej jak nie widzimy potrzeby ich późniejszego wykorzystania.

Hale magazynowe, stalowe czy też namiotowe swych zalet posiadają jeszcze bardzo dużo, ich zastosowanie jest również bardzo szerokie, nie tylko w budownictwie, aczkolwiek pod kontem wykorzystania ich jako magazynu budowlanego pozostańmy przy ich najistotniejszych i najpotrzebniejszych wartościach :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *